Inovační ofenziva - nové Audi SQ7 TDI

« zpět

 

Nové Audi SQ7 TDI je s výkonem 320 kW (435 k) a točivým momentem 900 N.m nejvýkonnějším vznětovým SUV na trhu. Také v mnoha dalších technických oblastech je v porovnání se svými konkurenty na absolutním vrcholu. Nově vyvinutý motor 4.0 TDI používá jako světovou novinku elektricky poháněné dmychadlo, které umožňuje modelu SQ7 TDI vynikající výkony při rozjezdu. Průměrná spotřeba paliva přitom činí 7,4 l/100 km. Poprvé je ve vznětovém motoru Audi použit systém variabilního zdvihu ventilů AVS (Audi valvelift system).

Nově koncipovaná osmistupňová převodovka tiptronic přesvědčí svou vysokou účinností. Řadí extrémně rychle a efektivně a ve vyšších rychlostech umožňuje setrvačnou jízdu na volnoběh.

U podvozku byla důsledně uplatňována zásada lehké konstrukce - jeho ramena jsou vyrobena převážně z hliníku. Sériová výbava zahrnuje elektromechanický posilovač řízení, systém řízení jízdní dynamiky Audi drive select a vzduchové odpružení adaptive air suspension – ve specifickém nastavení S. Audi nabízí SUV s 20“ koly na pneumatikách rozměru 285/45. Paleta kol na přání sahá až k průměru ráfku 22“ z programu společnosti quattro GmbH.

Nové Audi SQ7 TDI přesvědčí harmonickým designem s působivými a ostrými liniemi. S vnější délkou 5,07 metru je přibližně stejně dlouhé jako výchozí model. Světlomety mají celkově výrazně trojrozměrný design s motivem dvojitého šípu. Světlomety, sériově v provedení LED nebo na přání Matrix LED, a dynamické ukazatele směru vzadu dokládají vedoucí postavení značky Audi v oblasti světelného designu a osvětlovací techniky.


Pro více informací o tomto modelu neváhejte kontaktovat náš prodejní tým ZDE

Kam dále můžete

;