Audi
AUTO JAROV

zpět

A4 Avant

Při pohledu na Audi A4 Avant okamžitě zaujmou jeho dokonale vyvážené a harmonické proporce. Jeho elegantní a sportovní křivky se skvěle doplňují s velkou kapotou, která opticky podtrhuje šířku vozu. Celému vozu dominuje široká a nízká jednodílná maska chladiče Singleframe s výraznou plastickou mřížkou.

Dálková světla jsou u varianty Matrix LED tvořena 12 LED diodami uspořádanými ve formě tří reflektorů. Ty se dle potřeby automaticky zapínají či vypínají nebo se mohou díky možnosti svícení v 64 stupních intenzity přizpůsobit okolnímu prostředí.

Boční linie nového Audi A4 Avant opticky protahují vůz dozadu, čímž mu dodávají na sportovnosti, která je umocněna vysoko vedenými horními okraji blatníků dosahujícími téměř až ke kapotě.

Mezi přednosti Audi A4 Avant patří také střešní spoiler zlepšující aerodynamické vlastnosti vozu. Výfukový systém může být v závislosti na konkrétní motorizaci jednoproudový nebo dvouproudový. To znamená, že je zakončen buď jednoduchou koncovkou výfuku, dvojitou koncovkou výfuku (naftové motory TDI od výkonu 140 kW / 190 k) nebo dvěma samostatnými koncovkami výfuku (benzínové motory TFSI od výkonu 140 kW / 190 k), které jsou v provedení Design nebo Sport a u motorizace 3.0 TDI opatřeny chromovými pouzdry.

V designu interiéru se harmonicky doplňují moderní technologie a funkční prvky. Pokud jde o vnitřní prostor, nové Audi A4 Avant překonává svého předchůdce téměř ve všech rozměrech. Díky tomu působí kabina příjemně prostorným dojmem. Tento pocit je umocněn designem interiéru, ve kterém jsou hojně využívány vodorovné linie. Pokud jsou sklopena opěradla zadních sedadel, dosahuje maximální objem zavazadlového prostoru v Audi A4 Avant 1 510 litrů. V základním uspořádání nabízí zavazadlový prostor Audi A4 Avant objem 505 litrů, což je o 15 litrů více než u předchozího modelu.

Více foto +1