Audi
AUTO JAROV

zpět

RS 5 Coupé

novém Audi RS 5 Coupé se snoubí elegantní estetika s klasickým výkonem modelů řady RS.

Audi RS 5 Coupé vděčí za svůj výrazný nárůst výkonu a efektivity nově vyvinutému šestiválcovému motoru, jehož součástí jsou dvě turbodmychadla, která jsou centrálně umístěná mezi oběma řadami válců. Z 0 na 100 km/h se rychlost Audi RS 5 Coupé vyšplhá během pouhých 3,9 vteřin.

Díky standardně dodávanému sportovnímu podvozku RS se může nový model pochlubit také výrazně nižší světlou výškou než jeho předchůdce. Na přání je k dispozici také sportovní podvozek RS Plus se systémem DRC (Dynamic Ride Control), keramickými brzdami a s dynamickým řízením se specifickým RS nastavením, aby bylo z čeho vybírat. Ke zlepšení jízdních vlastností přispívá specifická RS konfigurace Audi RS 5 Coupé, která redukuje klonění vozidla a klopení karoserie.

Při navrhování Audi RS 5 Coupé se designéři nechali inspirovat výraznými detaily závodního vozu Audi 90 quattro IMSA GTO, mezi které patří: masivní přívody sání vzduchu s mřížkou se vzorem medové plástve typickým pro modely řady RS, se širší a nižší maskou chladiče Singleframe, s přídavnými bočními přívody a výdechy vzduchu a s typickými RS prolisy na bocích, které zdůrazňují výrazné široké lemování podběhů kol. Sportovní designový jazyk se odráží také na vzhledu zádi.

Více foto +1