Audi
AUTO JAROV

zpět

R8 LMX

V současné době tento model nelze objednat.

 

Vůz, který svými vlastnostmi zastíní všechny ostatní: Audi R8 LMX nabízí kromě úžasné dynamiky také jednu přelomovou technologii. Ptáte se, čím je tento model tolik výjimečný? Audi R8 LMX je prvním sériově vyráběným vozem značky Audi, jehož světlomety jsou vybaveny laserovou technologií. Tento sportovní automobil je k dispozici v limitované edici pouhých 99 kusů. Modrý laserový paprsek dopadá na destičku se žlutou fosforovou vrstvou, odkud se odráží v podobě bílého světla. To je příjemnější pro lidské oko. Koncentrovanější. Preciznější. Laserová technologie je asistentem dálkových světel aktivována od rychlosti 60 km/h jako doplňující osvětlení k dálkovým LED světlometům. Ve srovnání s LED dálkovými světlomety mají laserová světla dvojnásobný dosah, což pro řidiče znamená lepší viditelnost a tím i vyšší bezpečnost. Jedná se pokrokové řešení moderního pojetí mobility. A najdete ho právě v našem Audi R8 LMX.

Zrychlení z 0 na 100 km/h během 3,4 vteřin: vysokootáčková koncepce centrálně uloženého motoru V10 Vás ohromí svým výkonem 419 kW, což se rovná síle 570 koní. Maximální rychlost se pohybuje na hranici 320 km/h. Díky maximálně efektivní 7-stupňové převodovce S tronic se při přeřazování mění převodové stupně během setin vteřiny, aniž by došlo k citelnému přerušení tažné síly. Hnací síla je pak na vozovku přenášena prostřednictvím permanentního pohonu všech kol quattro®. Stačí jeden pohled na individuální modrý lak Ara Blue s krystalickým efektem Audi exclusive, 19" hliníková kola v 20-paprskovém provedení a v matně šedém odstínu Titan a na pevný karbonový spoiler v matném provedení, aby bylo jasné, že se jedná o zcela výjimečný vůz.

Audi R8 LMX se snoubí důmyslně řešená lehká konstrukce s atraktivním designem a s dechberoucím jízdním výkonem. Nové perspektivy se dočkal i design interiéru. Kokpit v provedení monoposto usazuje řidiče do centra veškerého dění. Jasné členění interiéru, vyspělá ergonomie a intuitivní ovládací prvky jsou ztělesněním purismu v té nejvíce vzrušující formě. Nepochybným důkazem sportovního ducha jsou sedadla R8 čalouněná jemnou černou kůží Nappa a opatřená lakovanými kryty opěradel. Polstrování stropu z černé umělé kůže Alcantara i kožené obložení dveřních panelů je prošíváno kosočtverečným vzorem v kontrastním modrém provedení Sepang. Vzhled dekorativních prvků interiéru, kokpitu monoposto, středové konzoly a podsvícených prahových krytů je v dokonalém souladu s karbonovými detaily exteriéru v matném provedení. Vládne zde řemeslné zpracování té nejvyšší úrovně. A každá cesta se stává nezapomenutelným zážitkem.

Více foto +2