zpět

Audi Q8

Audi Q8 propojuje dva světy, a to svět elegance čtyřdveřového luxusního kupé a svět praktické mnohostrannosti velkého SUV. Výhodou tohoto modelu je, že může pokračovat i tam, kde zpevněné silnice končí, protože disponuje trvalým pohonem všech kol quattro a světlou výškou až 254 milimetrů.

Jako první přichází na český trh verze 50 TDI, která skrývá pod kapotou šestiválcový třílitrový vznětový motor o výkonu 210 kW (286k). Standardní výbavu lze rozšířit atraktivními balíčky Gravity a Technology.
Paket Gravity mimo jiné zahrnuje navigaci MMI Plus s Audi Virtual Cockpitem a čtyřzónovou komfortní klimatizaci, které doplňují další položky. Paket Technology obsahuje HD Matrix LED světlomety,  LED zadní světla s dynamickými ukazateli změny směru,  dynamické natáčení kol zadní nápravy, adaptivní pneumatický podvozek, servomechanické dovírání dveří a asistenční paket Tour.

 

Audi Q8 s téměř třímetrovým rozvorem nabízí více než dostatečný prostor pěti cestujícím. Svou nabídkou místa překonává přímé konkurenty v téměř všech důležitých rozměrech. Zavazadlový prostor SUV pojme v základním uspořádání 605 litrů, se sklopenými opěradly vzroste jeho objem až na 1755 litrů.

Více foto +2

Varianty modelu