zpět

R8 Coupé V10 RWD

Supersportovní vůz s pohonem zadních kol: Audi R8 Coupé V10 RWD

Seznamte se se supersportovním vozem s pohonem zadních kol, Audi R8 V10 RWD. Široká a zploštěná maska chladiče Singleframe společně s celou řadou designových prvků tvoří dynamický charakter vozu.

S tímto modelem zrychlíte z 0 na 100 km/h během 3,7 sekund a pokračovat v akceleraci až do maximální rychlosti 320 km/h není pro Audi R8 Coupé V10 RWD žádný problém.

Automobil umožňuje opravdu jedinečné potěšení z jízdy. Ryzí pohon zadních kol s pasivním samosvorným diferenciálem a sportovní podvozek speciálně přizpůsobený pro požadavky pohonu zadních kol přináší nejen sportovní výkon, ale i sebejisté jízdní chování na silnici. Koncept uložení motoru ve střední části vozu přispívá ke snížení těžiště a také k vyváženému rozložení hmotnosti, což v praxi znamená, že lze s vozem projíždět vysokou rychlostí dokonce i zatáčky. Intenzivní kontakt s vozovkou pak zajišťuje posilovač řízení. 

Při pohledu z boku na první pohled zaujmou boční kryty přívodů vzduchu Side blades: horní panel je lakován v leskle černém odstínu Mythos, zatímco spodní je v barvě karoserie. Vzadu upoutají pozornost mimo jiné mřížka pro odvod vzduchu protínající celou šíři zádi vozu a oválné koncovky výfuku, které modelu propůjčují na ještě větší dynamice.

Interiér působí velmi propracovaně a stylově nejen díky výběru materiálů, ale také vysoce kvalitním zpracováním. Jako příklad za všechny uveďme sportovní sedadla R8 čalouněná v kombinaci Alcantara a kůže, která zdobí kontrastní antracitově černé prošití a v nichž se budete cítit velmi komfortně i při delších cestách.

V palubní desce před spolujezdcem je zasazen lesklý štítek s nápisem "RWD", který charakterizuje vůz s výjimečným charakterem.

Více foto +1